Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plaváčci

6. 6. 2008

V pátek 6.6. jsem si z ordinace odskočila večer o patro níž koupit něco k snědku a když jsem se vrátila, ležela před ordinací zalepená krabice s nápisem : Koťata , 5. týdnů. Je jistě lepší je strčit k ordinaci než pustit po řece, ale to majitele nijak neomlouvá. Nezodpovědnost a neochota kastrovat venkovní kočky je bohužel stále se opakující jev. Je to neschopnost rozumného úsudku, že kočka může mít koťata až třikrát ročně, nebo až bezohlednost k životu bezbranného zvířete ?

V krabici se krčila 4 koťátka, 2 kocourci a 2 kočičky. Koťata byla důvěřivá, zjevně zvyklá na člověka, o to je zarážející, jak se k nim majitel zachoval. První den byli schovaní a tišší, ale od druhého dne se rozkoukali a začali vesele řádit.

Naštěstí existují lidé, kteří jsou ochotni přijmout opuštěné zvíře, první kočičku si noví majitelé odnesli už v neděli, druhá odešla do nového domova v pondělí. Osamocení klukům nijak nevadilo, celé dny trávili honěním a praním a pak spolu schoulení usnuli. V úterý si vybrala nová majitelka jednoho z kocourků. Poslední kocourek nesl samotu těžce, začala jsem mu říkat Špendlík, neboť byl neustále na mně "přišpendlený". Ale naštěstí už ve středu si ho nový majitel odvezl do Lomnice ke dvou dalším kočkám.

Vše nakonec dopadlo dobře. Zarážející je pro mě neschopnost či neochota původních majitelů napsat a rozvěsit pár inzerátů po zverimexech a ordinacích, jistě by se jim byl někdo o koťata přihlásil. Každý majitel zvířete by si měl uvědomit, že je za něj odpovědný a chovat se podle toho.

Tohle byl přesně ten případ, kdy by byl potřeba útulek pro kočky.

 

Náhledy fotografií ze složky plaváčci

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář